04020VA-12R-AU-01
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04020VA-12R-AU-01
Descrizione:
40X40X20MM, 12VDC, 12,000 RPM, 1
In magazzino : 350
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 13.4 CFM (0.375m³/min)
Noise 46.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.300A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 12000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.660 in H2O (164.4 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cULus, VDE
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 04020VA
Power (Watts) 3.6 W