04020VA-24J-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04020VA-24J-AA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 4.8 CFM (0.134m³/min)
Noise 21.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.030A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 14 ~ 26.4VDC
RPM 4500 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.098 in H2O (24.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 04020VA
Power (Watts) 720 mW