04020VA-24P-AT-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04020VA-24P-AT-00
Descrizione:
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
In magazzino : 349
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 11.3 CFM (0.316m³/min)
Noise 37.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.100A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 14 ~ 26.4VDC
RPM 9500 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.400 in H2O (99.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 04020VA
Power (Watts) 2.4 W