04028DA-12L-AAF-0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04028DA-12L-AAF-0
Descrizione:
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 13.4 CFM (0.375m³/min)
Noise 39.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.140A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 13.2VDC
RPM 8000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 28.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.387 in H2O (96.4 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 04028DA
Power (Watts) 1.68 W