04028DA-12T-A6-NE
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04028DA-12T-A6-NE
Descrizione:
40X40X28MM, 12VDC, 34,500 RPM, 3
In magazzino : 200
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 34.6 CFM (0.969m³/min)
Noise 69.5dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 2.50A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 34500 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 28.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 7.600 in H2O (1893.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cULus, TUV
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 04028DA
Power (Watts) 30 W