04028DA-12T-AK-H0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04028DA-12T-AK-H0
Descrizione:
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
In magazzino : 566
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 36.0 CFM (1.01m³/min)
Noise 66.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.55A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 26500 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 28.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 4.260 in H2O (1061.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight 0.104 lb (47.17 g)
Lifetime @ Temp. Varies Based on Temperature
Material - Blade Plastic
Series 04028DA
Power (Watts) 18.6 W