04028VA-24N-CA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04028VA-24N-CA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 40X28.1MM 24VDC WIRE
In magazzino : 90
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 14.5 CFM (0.406m³/min)
Noise 44.5dB
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.100A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 26.4VDC
RPM 13000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features -
Width 28.10mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.840 in H2O (209.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight 0.121 lb (54.88 g)
Material - Blade Plastic
Series 04028VA
Power (Watts) 2.4 W