04056DA-12T-E6-E8
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04056DA-12T-E6-E8
Descrizione:
40X40X56MM, 12VDC, 29,000 RPM, 2
In magazzino : 144
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 29.8 CFM (0.834m³/min)
Noise 60.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.30A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 29000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 56.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 6.000 in H2O (1510.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cULus, TUV
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 04056DA
Power (Watts) 15.6 W