04056EA-12R-EU-B2
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04056EA-12R-EU-B2
Descrizione:
FAN AXIAL DUAL 40X56MM 12VDC
In magazzino : 88
Guida per l'utente
Air Flow 30.3 CFM (0.848m³/min)
Noise 69.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.30A
Fan Type Tubeaxial (Dual)
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 12.6VDC
RPM 20000 Front, 18000 Rear
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 56.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 3.100 in H2O (772.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cULus, VDE
Termination 4 Wire Leads per Fan
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 04056EA
Power (Watts) 15.6 W