04056EA-12S-E6-FA
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04056EA-12S-E6-FA
Descrizione:
40X40X56MM, 12VDC, 25,200/21,000
In magazzino : 144
Guida per l'utente
Air Flow 35.3 CFM (0.988m³/min)
Noise 69.5dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 2.80A
Fan Type Tubeaxial (Dual)
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 25200 RPM Front, 21000 RPM Rear
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Dual Speed, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 56.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 5.170 in H2O (1287.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cULus, VDE
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 04056EA
Power (Watts) 33.6 W