05015SS-12M-WL-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
05015SS-12M-WL-00
Descrizione:
FAN AXIAL 50X15.35MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 9.9 CFM (0.277m³/min)
Noise 25.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.090A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 15.35mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Bearing Type Sleeve
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 50mm L x 50mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 05015SS
Power (Watts) 1.08 W