Honeywell Sensing and Productivity Solutions T&M
Prodotto No:
060-2443-08
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SENSOR FORCE LOAD CELL 50LBS
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1225.0915
$1225.0915
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -54°C to 121°C |
| Compensated Temperature | 15°C ~ 71°C |
| Actuator Type | Pushbutton |
| Actuator Style/Size | Round, 2.29mm |
| Product Status | Active |
| Includes | Sensor |
| Series | Model 13 |
| Accuracy | ±0.7% |
| Operating Force | 22.68kgf (50lbs) |
| Sensor Type | Load Cell |
| Voltage - Supply | 5V |
| Output | Voltage |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions T&M |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 060-2443 |