06015KA-12J-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
06015KA-12J-AA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE
In magazzino : 67
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 6.7 CFM (0.188m³/min)
Noise 19.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.040A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 13.8VDC
RPM 1800 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.034 in H2O (8.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 06015KA
Power (Watts) 480 mW