06015KA-12L-AT-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
06015KA-12L-AT-00
Descrizione:
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC TERM
Guida per l'utente
Air Flow 14.1 CFM (0.395m³/min)
Noise 28.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.090A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
RPM 3600 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.130 in H2O (32.4 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Terminals
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 06015KA
Power (Watts) 1.08 W