06020SA-24N-EA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
06020SA-24N-EA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
In magazzino : 7
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 20.5 CFM (0.574m³/min)
Noise 30.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.070A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 9 ~ 27.6VDC
RPM 4400 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.200 in H2O (49.8 Pa)
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 06020SA
Power (Watts) 1.68 W