06020VA-24Q-CA-S0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
06020VA-24Q-CA-S0
Descrizione:
60MM X 20MM, 24VDC, 24.6 CFM, RI
Guida per l'utente
Air Flow 24.7 CFM (0.692m³/min)
Noise 42.0dB
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.150A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 26.4VDC
RPM 6900 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.400 in H2O (99.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 06020VA
Power (Watts) 3.6 W