06020VA-24Q-CAS-0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
06020VA-24Q-CAS-0
Descrizione:
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
In magazzino : 102
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 24.7 CFM (0.692m³/min)
Noise 42.0dB
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.150A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 26.4VDC
RPM 6900 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features -
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.400 in H2O (99.6 Pa)
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.176 lb (79.83 g)
Material - Blade Plastic
Series 06020VA
Power (Watts) 3.6 W