06025SA-12M-EA-D0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
06025SA-12M-EA-D0
Descrizione:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 19.8 CFM (0.554m³/min)
Noise 27.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.100A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
RPM 4000 RPM
Features Auto Restart
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.180 in H2O (44.8 Pa)
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 06025SA
Power (Watts) 1.2 W