06038DA-12R-EA-D0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
06038DA-12R-EA-D0
Descrizione:
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 58.6 CFM (1.64m³/min)
Noise 61.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.16A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 15000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features -
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 2.970 in H2O (740.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency UR, VDE
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.271 lb (122.92 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 06038DA
Power (Watts) 14 W