06038DA-12S-ET-D0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
06038DA-12S-ET-D0
Descrizione:
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 66.4 CFM (1.86m³/min)
Noise 63.5dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.65A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 17000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 3.710 in H2O (924.1 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 06038DA
Power (Watts) 19.8 W