06056EA-12S-E6-DL
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
06056EA-12S-E6-DL
Descrizione:
60X60X56MM, 12VDC, 17,750/15,450
In magazzino : 38
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 72.0 CFM (2.02m³/min)
Noise 74.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 4.20A
Fan Type Tubeaxial (Dual)
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 17750 RPM Front, 15450 RPM Rear
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Dual Speed, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 56.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 6.600 in H2O (1643.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cULus, VDE
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 106056
Power (Watts) 50.4 W