Curtis Industries
Prodotto No:
071026000
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.629"
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$15.7035
$15.7035
10
$14.5065
$145.065
25
$14.0448
$351.12
50
$13.12083
$656.0415
100
$12.93596
$1293.596
250
$12.01199
$3002.9975
500
$11.780988
$5890.494
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 140°C |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | Enclosed |
| Top Termination | Screws |
| Voltage Rating | 600V |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | 50A, 86A |
| Terminal Screw Material | - |
| Mounting Type | Channel, DIN Rail, Track |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 1-22 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | 71000 |
| Terminal Screw Finish | - |
| Mfr | Curtis Industries |
| Pitch | 0.629" (15.98mm) |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester |
| Number of Circuits | 6 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 12 |