07530GA-12M-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
07530GA-12M-AA-00
Descrizione:
FAN BLOWER 75.7X30MM 12VDC WIRE
In magazzino : 70
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 10.5 CFM (0.294m³/min)
Noise 38.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.290A
Fan Type Blower
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 3.48 ~ 13VDC
RPM 3000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 30.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.440 in H2O (109.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square/Rounded - 75.7mm L x 75.7mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 07530GA
Power (Watts) 3.48 W