07530GA-24J-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
07530GA-24J-AA-00
Descrizione:
FAN BLOWER 75.7X30MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 6.7 CFM (0.188m³/min)
Noise 28.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.060A
Fan Type Blower
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 27.6VDC
RPM 2000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 30.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.160 in H2O (39.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square/Rounded - 75.7mm L x 75.7mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 07530GA
Power (Watts) 1.44 W