07530GA-24L-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
07530GA-24L-AA-00
Descrizione:
FAN BLOWER 75.7X30MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 8.8 CFM (0.246m³/min)
Noise 34.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.090A
Fan Type Blower
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 27.6VDC
RPM 2550 RPM
Features Auto Restart
Width 30.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.300 in H2O (74.7 Pa)
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square/Rounded - 75.7mm L x 75.7mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 07530GA
Power (Watts) 2.16 W