NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
07530GA-24N-AA-00
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
FAN BLOWER 75.7X30MM 24VDC WIRE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$14.1835
$14.1835
10
$13.54035
$135.4035
25
$12.73456
$318.364
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Air Flow | 13.1 CFM (0.367m³/min) |
| Noise | 43.0dB |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.200A |
| Fan Type | Blower |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 10 ~ 26.2VDC |
| RPM | 3650 RPM |
| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| Material - Frame | Plastic |
| Features | Auto Restart |
| Width | 30.00mm |
| Operating Temperature | -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 0.660 in H2O (164.4 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | - |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square/Rounded - 75.7mm L x 75.7mm H |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | 70000 Hrs @ 25°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Series | 07530GA |
| Power (Watts) | 4.8 W |
| Package | Bulk |