Casa / Ceramic Capacitors / 0801-040-X7R0-681K
minImg
0801-040-X7R0-681K
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Prodotto No:
0801-040-X7R0-681K
Descrizione:
CAP CER 680PF X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.350" Dia (8.89mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Capacitance 680 pF