08015KA-12N-AL-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08015KA-12N-AL-00
Descrizione:
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 32.8 CFM (0.918m³/min)
Noise 34.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13VDC
RPM 3000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Sensor
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 122°F (-10 ~ 50°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.111 lb (50.35 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series -
Power (Watts) 2.76 W