08015SS-12L-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08015SS-12L-AA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 26.8 CFM (0.750m³/min)
Noise 27.5dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.110A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
RPM 2500 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.090 in H2O (22.4 Pa)
Bearing Type Sleeve
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 08015SS
Power (Watts) 1.32 W