08020SA-12M-EL-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08020SA-12M-EL-00
Descrizione:
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 39.9 CFM (1.12m³/min)
Noise 37.5dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.130A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13.2VDC
RPM 3700 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.210 in H2O (52.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 08020SA
Power (Watts) 1.56 W