08025DA-12N-EU-02
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08025DA-12N-EU-02
Descrizione:
FAN AXIAL 80X25.4MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 51.2 CFM (1.43m³/min)
Noise 45.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.220A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 13.2VDC
RPM 5000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 25.40mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.420 in H2O (104.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cULus, VDE
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 08025DA
Power (Watts) 2.64 W