08025DA-24P-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08025DA-24P-AA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 80X25.4MM 24VDC WIRE
In magazzino : 2
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 73.0 CFM (2.04m³/min)
Noise 55.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.270A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 15 ~ 27.6VDC
RPM 7000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 25.40mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.750 in H2O (186.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.265 lb (120.2 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 08025DA
Power (Watts) 6.48 W