08025KA-24M-AL-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08025KA-24M-AL-00
Descrizione:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 35.3 CFM (0.988m³/min)
Noise 31.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 10 ~ 27.6VDC
RPM 3000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Sensor
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CSA, UL, VDE
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.209 lb (94.8 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Plastic
Series -
Power (Watts) 2.4 W