08025SS-12N-AT-D0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08025SS-12N-AT-D0
Descrizione:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
In magazzino : 218
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 41.3 CFM (1.16m³/min)
Noise 30.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.160A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
RPM 3100 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.150 in H2O (37.5 Pa)
Bearing Type Sleeve
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 08025SS
Power (Watts) 1.92 W