08025VE-12P-GT-D0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08025VE-12P-GT-D0
Descrizione:
FAN AXIAL 80X25.4MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 73.1 CFM (2.05m³/min)
Noise 53.0dB(A)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.580A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 13.8VDC
RPM 7000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 25.40mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.750 in H2O (186.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.265 lb (120.2 g)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series -
Power (Watts) 6.84 W