NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08025VE-24P-GT-D0
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
FAN AXIAL 80X25.4MM 24VDC WIRE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$19
$19
10
$17.3527
$173.527
25
$16.6934
$417.335
50
$15.5952
$779.76
100
$14.387085
$1438.7085
250
$14.167388
$3541.847
500
$14.057568
$7028.784
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Air Flow | 73.1 CFM (2.05m³/min) |
| Noise | 53.0dB(A) |
| Ingress Protection | IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Current Rating (Amps) | 0.280A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 14 ~ 24.6VDC |
| RPM | 7000 RPM |
| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| Material - Frame | Plastic |
| Features | Auto Restart, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 25.40mm |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 0.761 in H2O (189.6 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CE, cULus, VDE |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Series | 08025VE |
| Power (Watts) | 6.72 W |
| Package | Bulk |