08038DA-12S-EW-E6
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08038DA-12S-EW-E6
Descrizione:
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE
In magazzino : 1247
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 118.0 CFM (3.30m³/min)
Noise 74.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 3.90A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 15000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 4.320 in H2O (1074.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cULus, VDE
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 08038DA
Power (Watts) 46.8 W