08038RA-12Q-EU-04
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08038RA-12Q-EU-04
Descrizione:
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE
In magazzino : 54
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 91.8 CFM (2.57m³/min)
Noise 56.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.15A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 13.2VDC
RPM 6500 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 1.040 in H2O (258.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cULus, VDE
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 80000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 08038RA
Power (Watts) 13.8 W