NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08038RA-12Q-EU-04
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$25.441
$25.441
10
$23.2313
$232.313
25
$22.34894
$558.7235
50
$20.87853
$1043.9265
100
$19.261155
$1926.1155
250
$18.967054
$4741.7635
500
$18.820032
$9410.016
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Air Flow | 91.8 CFM (2.57m³/min) |
| Noise | 56.0dB |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 1.15A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 7 ~ 13.2VDC |
| RPM | 6500 RPM |
| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| Material - Frame | Plastic |
| Features | Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 38.00mm |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 1.040 in H2O (258.0 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CE, cULus, VDE |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | 80000 Hrs @ 25°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Series | 08038RA |
| Power (Watts) | 13.8 W |
| Package | Box |
| Base Product Number | 08038RA |