08038RA-24P-EA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08038RA-24P-EA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 75.9 CFM (2.13m³/min)
Noise 51.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.400A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 14 ~ 27.6VDC
RPM 5500 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Static Pressure 0.720 in H2O (179.3 Pa)
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 08038RA
Power (Watts) 9.6 W