08038RA-24Q-EA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08038RA-24Q-EA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 91.8 CFM (2.57m³/min)
Noise 56.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.600A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 14 ~ 27.6VDC
RPM 6500 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 1.040 in H2O (258.0 Pa)
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 80000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 08038RA
Power (Watts) 14.4 W