0805F223M251CT
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
0805F223M251CT
Descrizione:
CAP CER 0.022UF 250V Y5V 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.022 µF