08080EA-12S-E6-D2
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
08080EA-12S-E6-D2
Descrizione:
80X80X80MM, 12VDC, 15,800/16,300
In magazzino : 24
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 141.0 CFM (3.95m³/min)
Noise 79.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 9.80A
Fan Type Tubeaxial (Dual)
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 15800 RPM Front, 16300 RPM Rear
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Dual Speed, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 80.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 10.000 in H2O (2490.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cULus, VDE
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 08080EA
Power (Watts) 118 W