Casa / Ceramic Capacitors / 0838-040-X5U0-102M
minImg
0838-040-X5U0-102M
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Prodotto No:
0838-040-X5U0-102M
Descrizione:
CAP CER 1000PF 500V X5U RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia (7.11mm)
Temperature Coefficient X5U
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Capacitance 1000 pF