Concord Electronics
Prodotto No:
09-9070-1-03
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
PC JACK - NON-INSULATED
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Insertion Force | - |
| Tail Type | No Tail |
| Operating Temperature | - |
| Pin Hole Diameter | - |
| Socket Depth | 0.190" (4.83mm) |
| Tail Diameter | - |
| Accepts Pin Diameter | 0.060" ~ 0.062" (1.52mm ~ 1.57mm) |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Swage |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Series | - |
| Mounting Hole Diameter | - |
| Length - Overall | 0.530" (13.46mm) |
| Flange Diameter | 0.141" (3.58mm) |
| Mfr | Concord Electronics |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Board Thickness | - |
| Accepts Square Pin Size | - |
| Base Product Number | 09-9070 |