HARTING
Prodotto No:
09200160801
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN HOOD BOTTOM ENTRY SZ16A
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Housing Finish | Powder Coated |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Housing Material | Aluminum, Die Cast |
| Size | 16A |
| Thread Size | - |
| Size / Dimension | 3.118" L x 1.417" W x 2.764" H (79.20mm x 36.00mm x 70.20mm) |
| Product Status | Active |
| Lock Location | Locking Clip (1) on Base Bottom |
| Series | Han® A |
| Mfr | HARTING |
| Connector Type | Hood |
| Housing Color | Gray |
| Style | Bottom Entry |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 09200160 |