09225KA-24J-EA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09225KA-24J-EA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 26.5 CFM (0.742m³/min)
Noise 25.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.05A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 10 ~ 27.6VDC
RPM 1750 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features -
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CSA, UL, VDE
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight 0.209 lb (94.8 g)
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series -
Power (Watts) 1.2 W