09225SA-12P-ET-D0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09225SA-12P-ET-D0
Descrizione:
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 59.0 CFM (1.65m³/min)
Noise 37.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.190A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 13.8VDC
RPM 3550 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.216 in H2O (53.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 09225SA
Power (Watts) 2.28 W