09225VA-12M-AA-D0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09225VA-12M-AA-D0
Descrizione:
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 68.1 CFM (1.91m³/min)
Noise 42.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.300A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 13.8VDC
RPM 4000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.320 in H2O (79.7 Pa)
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 09225VA
Power (Watts) 3.6 W