09225VA-24P-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09225VA-24P-AA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 85.8 CFM (2.40m³/min)
Noise 48.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.280A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 14 ~ 27.6VDC
RPM 5000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.480 in H2O (119.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 09225VA
Power (Watts) 6.7 W