09225VA-24Q-AL-D0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09225VA-24Q-AL-D0
Descrizione:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 96.4 CFM (2.70m³/min)
Noise 51.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.380A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 14 ~ 27.6VDC
RPM 5600 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.600 in H2O (149.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 09225VA
Power (Watts) 9.12 W